Suros

Pagrindinė Korano Sura

Šiandien kalbėsime apie Koraną ir apie Suras, tik, žinoma, ne religes, bet pačias tikriausias, pirmaprades visoms tautoms.

Pirmiausia turiu jums dar kartą paaiškinti žodžio “Koranas” prasmę.  Žinoma, jums gali pasakyti, kad jis kilo iš “kuran“, o tai reiškia “skaityti“ ir pan.  Bet tiek “kuranas“, tiek “Koranas” turi pagrindinę esmę – “eiti į Rą” (Šviesos sroves), senovėje “skaityti” reiškė “apšviesti save žiniomis”. Iš čia atsirado posakis “šviesi galva”.

Taigi, pranašas Mahometas, pagal labai apgalvotą savo žmonos sprendimą, ima pavadinimą “Koranas” savo religiniams raštams. Panašu, kad tai buvo padaryta ne todėl, kad proto nepakako sugalvoti savąjį, bet tam, kad Siela genetiniame lygmenyje priimtų šį pavadinimą kaip šventą.

 Dabar pereikime prie Surų

Sura – upės pavadinimas, didelis Volgos intakas.

Sutra

Sutra (sanskrito kalba sutra IAST, “siūlas“), ji taip pat yra sutta (pali: sutta) — senovės Indijos literatūroje lakoniškas ir fragmentiškas teiginys, aforizmas, vėliau — tokių teiginių rinkiniai.  Sutrose buvo aiškinamos įvairių šakų žinios, beveik visi religiniai — filosofiniai Senovės Indijos mokymai.  Sutros kalbai būdingi vaizdai ir aforizmai, sutrose dažnai vartojami palyginimai.

Gaunasi, kad pranašas aprašė tai, kas jau buvo ir turėjo vieną bendrą šaknį, Tikėjimo šaknį, ir pakeitė į religiją.  Kaip manote, kodėl taip pavadino upę? O gi todėl, kad upė – tai kalbos simbolis, prisiminkite “kalba teka kaip upė”.

O žodis “Sura“turi prasmę – įeiti į Ra sroves, skiemuo “so“ – “su, kartu“ , o “su“ – “giliai“, sakau tai, kad suprastumėte žodžių darybą.

Taigi, Tikėjime pagrindinė Sura – tai motinystės Sura, pranašas nenutolo toli nuo šaltinio, tik Tikėjimo Surose nėra nė žodžio apie religijas, nei apie blogas, nei apie geras, nes jų tada nebuvo.

Motinystės Sura — pirmoji Sura, ją dar vadino Sura-Motina.  Leisiu sau ja surusinti (į lietuvių kalbą išversta iš rusų kalbos; vert.past.) ir modernizuoti, nes senovės kalba apskritai sunku ją perskaityti, tiksliau sakant, neįmanoma.  Skamba ji taip:

«Su Aušra Žemelė-Motinėlė iš Vandenų išėjo ir kalbą tokią Ji kalbėjo:

«Viskas kas gyva lai ant manęs Pražydės, Laikas mane lydės, Viskas kas gyva ant manęs Pasidaugins, ir gyvenimo didybė atsinaujins».

Aušra pakeitė aušrą, ir dėl Ra, dėl šviesos šaltinio, Žemė buvo sušildyta ir mylima.  Motinos-Tamsos saugoma, bei Laiko vedama.  Ir didįjį Žodį Motina visos tautos pradėjo gerbti, nes Motinai duota gyvybę suteikti.  Štai ir pasakojimo pradžia pradėta, daug kas į šitas eilutes įdėta , daug , bet tik kiekvienas mato tą kažką, savo.  Bet šios eilutės viską pasako ». 

Kaip matote, pagrindinėje “Sura-Motinoje” nėra nieko, kas butu panašu į religines suras, kurias sugalvojo Islamo religijos kūrėjas.

Religijų ir sektų yra daug, bet Tikėjimas vienas.  Sužinokite daugiau apie religijas ir sektas adresu https://moirno.com/

Įspėtas — reiškia apsaugotas.  Saugokite save ir savo artimiuosius nuo religijų!

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


1 Comment

  • vilmara
    02.07.2021 at 14:17

    Nežinojau ką reiškia žodis Koranas, ir apie sura iki šiol neteko girdėti, dar tiek daug ko mes nežinome. Ačiū už žinias ir už Surą _ Motiną.