Straipsniai

Ar reikia pasninkauti (badauti)

Šis straipsnis atskleis įrašo prasmę ir papasakos apie jo poreikį visiems.

Pirmiausia pateiksiu jums trumpą ištrauką apie tai, kas yra pasnikas:

«Žodis„ pasnikas “yra įprastas slavų kalba: senąja rusų kalba -„ paštas “; bulgarų ir serbų-kroatų kalbomis — pasninkas; slovėnų, serbų, slovakų, lenkų kalbomis — paštas; čekiškai — pust. Tyrėjų (Makso Fasmerio ir kitų) teigimu, jį pasiskolino Moravijos-Panonijos slavai iš senosios aukštosios vokiečių kalbos, kurioje žodis fasto reiškia pasninką. Per juos šis žodis pradėtas vartoti kitose slavų kalbose.

Šis žodis įėjo į senąją rusų kalbą, priėmus krikščionybę. Jis randamas seniausioje ranka parašytoje knygoje „Izbornik“ 1076 metų . „ Su Kristaus kančiom dėl triumfo, išduokite savo kūną nuogumui, sutrypkite valią, įsčiams badauti, širdžiai tvirtovė. “ ( l. 219).»

Kaip matote, pasninkas į religiją atėjo neatsitiktinai, susilaikymas nuo maisto, o kartais net ir nuo vandens buvo suvokiamas kaip kankinimas, o per religijų kančias tariamai vyko apsivalymas.
Kančios samprata buvo giliai įtvirtinta religijose, o pasninkas padėjo plėtoti šią kryptį.

Dažnai apie vietas, kur stovi policininkas ar juos saugo kareiviai (rašau paprasta kalba), mes sakome „pasninkas ( t.y. rus. Пост(post)“.

Kaip jūs galvojat, kodėl?

Nes pasninkas (badavimas) yra tam tikroje padėtyje.

Susilaikymas nuo maisto,o būtent nuo vandens yra vienareikšmiškai pavojingas vaikams.

O kas liečia suaugusius, pasninkavimas religinėje aplinkoje turi savo šaknis. Apie juos aš jums dabar papasakosiu.

Ankstyvą pavasarį vyko apsivalymas. Geriamas specialiai surinktų valančių žolelių užpils, taip valė žarnyną, odą ir skaitė ritualines dainas — valymąs. Šalyse, kur vis dar šalta, visiškas maisto ir vandens atsisakymas nebuvo aktualus ir paprastai buvo laikomas pavojingu, su kuriuo aš visiškai sutinku. Bet maistas buvo pakeistas į lengvesnį ir prasidėdavo svarbus valymo ciklas.

Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad organizmo valymas vyko 2 kartus per metus. Tai buvo pavasarį ir rudenį ir buvo pilnai susijęs su Laiko Ratu. Pavasaris yra gimimas, o norint eiti švariam gyvenimo keliu, vyko plovimų ir ritualų serija. Ruduo – tai paruošimas sustingimui (Mirčiai ) taip pat būtina apsivalyti.

Labai svarbu suprasti, kad tradicijos visada siejamos su „Laiko ratu“, nes jame yra Visatos išmintis ir niekada su religijomis.

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


1 Comment

  • vilmara
    20.04.2021 at 17:21

    Štai kaip svarbu suprasti Laiko ratą ir metų kaitą, nes viską pasisavino religijos ir sau pritaikė, visiškai iškreipdami pirmapradę prasmę.
    Jie pasninką pateikia kaip » nevalgyk pats, atiduok kitam, tai yra paaukok bažnyčiai» , o tai visai nieko bendro neturi su organizmo valymu, su norėjimu būti sveiku.
    Labai ačiū, Jums Aliona, kad grąžinote mums Tikėjimą, kad grąžinote mums prasmę visų Laiko rato švenčių ir apeigų.