Всенощное бдение
Straipsniai

Budėjimas visą naktį

Ypatingas ritualas, pravedamas bažnyčios viduje. Šiandien mes išsiaiškinsime šio ritualo kilmę ir apžvelgsime jo galimybes. Pasiruošę?

Budėjimas visą naktį — visą naktį kulto kunigai skaito ritualinius tekstus tam, kad būtų visiškai pasineriama į Tamsą. Visą naktį (rusų klb. всенощное) — reiškia visą naktį vykstantis, budėti (rusų. klb. бдение) – be miego praleista naktis. Tokios, teisingai pasakius apeigos, buvo atliekamos visuose kultuose, tik vėliau panaikinus tradicinius tikėjimus, atsiradus religijai, „pagoniškos“ apeigos migravo į religiją. Pagonis (rusų klb. Языческие) — žodis nėra įžeidžiantis. Pagonys (rusų klb. Языцы ) — tai tautos.

Bet jeigu eiti į pačią apeigų širdį, mes suprasime, kad jos šaltinis yra būtent pažinimas Tamsos, kaip ypatingos Jėgos. Motina Tamsa visai nakčiai pasiima žmogų į įsčias. Tikėjimas — tai pažinimas Ra (Šviesos), tačiau Šviesa gimsta iš Tamsos, motinos įsčiose mes pirmiausia pažįstame  Tamsą, o tik paskui Šviesą. Tik pažinojimas Tamsos ir Šviesos daro žmogų harmoningu.

Tikėjimui ištikima Motina, Aliona Polyn

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


Нет комментариев