Laiko ratas

Radunitsa (Atminai)

Gegužės 7-oji yra Radunitsa diena (stačiatikiai antrą savaitę po Velykų švenčia artimųjų paminėjimo dieną Radonitsa. vert.past). Šis paprotys siekia senų senovės Laikus. Kai Šviesa šildė Žemę ir Ra srovės dovanojo džiaugsmą, mes, užpildyti šia Šviesa, galėjome pripildyti savo Giminę. Radonitsa ( rusų klb. Радоница, šis žodis atitinka lietuvišką žodį Atminai. vert.past.) — tai visos Giminės pripildymas džiaugsmu. Bet pagal savo pajautimą, žinodama žodžių esmę ir vibracijas, aš girdžiu ne „Radonitsa“, o „Radunitsa“. Būtent pavadinime Radunitsa raidės sutaria gerai, o ir esmė pilna.

Buvo padengiami stalai ir prie vieno stalo susirinkusi šeima galėjo dainuoti dainas apie džiaugsmą Giminėje. Vėliau, deja, tokios stiprios apeigos buvo pakeistos į girtų žmonių užstalių dainas.

Pateikiu jums vaišių pavyzdžius dedamus ant stalo tokią dieną.

Medus, blynai, paplotėliai, pyragėliai saldūs, varškėčiai, saldūs pyragai, ryžiai su džiovintais vaisiais, kruopos. Gegužė – tai mėnuo tiltas iš pavasario į vasarą ir Laiko rate jis neša pokyčius, kad pokyčiai būtų geresni, pripildykite Giminę džiaugsmu.

Be vaišių, dar galima skaityti ir apeiginius žodžius. Atkreipiu dėmesį, kad apeigos šios aprašomos pirmą kartą, ir, skelbiant tai kituose šaltiniuose, nurodykite autorystę.

„Ryški Saulė danguje šviečia, Ryški Saulė mus-savo vaikus apšviečia. Tad pripildyk mus džiaugsmo šviesa, te bus mūsų šeima sušildyta tavo šiluma. Giminėje mūsų šilta ir džiaugsminga, lai gyvenam mes saldžiai ir turtingai. Tebūnie Tiesa“

Skaityti 12 kartų.

„Susirinkę mes prie vieno stalo, apie džiaugsmą pakalbėkime mes savo. Nuo mūsų protėvių ikipalikuonių mūsų viską Šviesa pripildo, kiekvienas žodis išsipildo. Kaip per Atminus sakau, aš motušė šeimos globėja, taip gyventi mums džiaugsmingai, turtingai ir meilingai. Kad protėviai mūsų gerą garbę turėtų, kad palikuoniai mūsų gerą garbę turėtų, o mums užtai šiuolaik valgyti, sotintis ir Giminę šlovinti. Tebūnie Tiesa “

Taip pat skaityti 12 раз.


Tikrojo Tikėjimo Motina, Aliona Polyn

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


Нет комментариев