Straipsniai

Nešti savo kryžių

Šiandien kryžius yra kančios simbolis ir iš to kilusi frazė „nešti savo kryžių“ yra aiški iš karto kiekvienam.

Nuo Pradžių pradžios, kryžius – tai simbolis 4 Pasaulio pusių, o taip pat simbolis žmogaus, kai viršuje mes matome apskritimą (žmogaus galvą). Kryžius taip pat simbolizavo Saulės Šviesą į visas 4 puses, todėl Saulė patalpinta viduryje. Adatėlių sukryžiavimas, Šermukšnių šakelių, atstoja apsauginį šydą. Tačiau, atėjus religijoms, kryžių Pasaulio erdvėje pradėjo suprasti kaip kančios ženklą.

Šiandien dauguma sąmoningai ir nesąmoningai neša savo kryžių. Kryžius dabar – tai kančių antspaudas. Žinoma, kryžius žmogui nepriklauso ir antspaudą žmogui uždėjo religijos, bet neša tai pats žmogus.

Prisiminkime apie gyvybę nešantį kryžių, ne apie tą, kurį neša žmonės. Toks kryžius simbolizuoja Gyvenimo raktą ir patį žmogų. Norite daugiau sužinoti apie tai, kokius stebuklus jis daro?

Tada rašykite, kaip jūs galvojate, kuo skiriasi tikrasis gyvybę nešantis kryžius nuo gyvybę nešančio religinio kryžiaus?

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


3 комментария

 • vilmara
  11.10.2021 at 16:29

  Praėjus Gražėjimo apeigas apie religinį kryžių net pagalvoti nesinori, nes tai kančių, vargų ir ašarų kryžius. Ir dabar labai aiškiai tai suvokiu, ir suprantu kokią didžiulę klaidą daro žmonės priimdami religinį kryžių.

  • giedre
   20.10.2021 at 14:26

   Sakau ne religiniam kryžiui! Ačiū Alionai už nuosamius paaiškinimus ir ka religijos pavoge ir pakeite pagal save!

   • vilmara
    09.12.2021 at 17:05

    Giedre, tikrai labai daug religija pakeitė. O svarbiausia, ji pakeitė visų mūsų Gyvenimus, ir į blogąją pusę. Dabar metas viską susigrąžinti, nors tai padaryti nėra lengva.