Straipsniai

Šventvakariai – naujametinis periodas

Šiandien pakalbėsime apie stebuklingą naujametinį Laiką. Gruodžio 21 d. Saulėgrįža ir paskui prasideda „naujosios Saulės“ periodas, žinoma, tai yra alegorija. Daugelis tautų tikėjo, kad mūsų Saulė gimsta iš naujo, o senoji miršta. Bet jei pažiūrėti į Laiko Ratą, žinodami, kas vyksta gamtoje, suprasime, kad Saulė žengia į naują ciklą.

Tai stipriausiai jaučiama Sausio pradžioje. Saulės gimimas buvo kalėdinė šventė, kurią visos tautos labai šventė maždaug nuo Gruodžio 22 dienos iki Sausio vidurio. Atsiradus religijoms, šventė negalėjo būti ištrinta, ji per daug reikšminga. Tada buvo parašyta nauja mitologinė istorija apie jėzaus gimimą. Štai tokie reikalai!

Grįžkime į tarpkalėdinį Laiką (Lietuvoje jis dar vadintas šventvakariais , tai laikotarpis nuo Gruodžio 25 iki Sausio 6 – vert.past). Naujametinės dienos, būtent taip buvo vadinamas jaunos Saulės laikotarpis, buvo apšviestos mūsų Šviesuliu, todėl jos buvo gerbiamos kaip šventos dienos, trumpiau šventvakariais (rusų kalboje святки ). Svarbiausia, atminkite, kad šventumas ir religinės kančios visiškai nesuderinama.

Kodėl šventvakariais įprasta būrtis ir net yra visa eilė kalėdinių būrimų?

Burti (rusų kalboje Гадать ).  Га – skiemuo, atsakantis už kelią, дать (duoti) — čia viskas aišku. Būrimas tarnavo gyvenimo kelio apžvalgai ir naujamečiu Saulė ypač patardavo. O jėzus … o jis čia neturi nieko bendro, religija aplamai prieštarauja būrimui, nes viskam yra Dievo valia, o žmogaus valios nėra, nes vergai neturi valios, jie privalo tarnauti šeimininkui.

Burdamasis naujametiniu laikotarpiu žmogus suprasdavo, kaip jam teisingai kurti savo kelią.

Kalėdojimas.

Dar viena įdomi tradicija, atėjusi iki mūsų iškreipta forma. Kalėdojimas — tai Laiko šventė, žmonės džiaugėsi ir šventė Gyvenimo tęsinį. Jie puošdavosi ryškiais rūbais, skambino varpeliais, namuose ir gatvėje kabino ryškias juostas, dengė stalus ir kūreno laužus.

Šokdavo rateliu (tai yra Saulės simbolis) ir dainavo dainas. Eidavo į svečius su saldumynais, dovanomis ir dainomis. Dainos buvo apeiginės. Tai yra, jie naudojo tam tikras Jėgas, kad gautų tai, ko norėjo. Vėliau, slavinizme, atsirado ir prakeiksmų dainos ir kaliausių apranga.

Kaip gi teisingai sutikti naujametinį?

 1. Papuoškite namus;
 2. Uždekite ryškias žvakes;
 3. Kurkite giminės tradicines dainas;
 4. Būtinai nusipirkite varpelius ir skambinkite jais;
 5. Ant langų pakabinkite ryškias juosteles;
 6. Kreipkitės kad peržiūrėti savo gyvenimo kelią. Tam yra Parapsichologinis centras.

Apeiginės dainos pavyzdys:

«Varpeliai skamba din dilin,
Diena iš dienos, dilin dilin.
Džiaugsmas pas mane į namus ateina
Kiekvieną čia iš mūsų randa.
Varpeliai skamba skamba,
Mums apie laimę kalba.
Dilin dilin dilai, dilin dilin dilai,
Tegul džiaugsmo bus pilni namai“.

Kaip matote patys paprasčiausi žodžiai, su palinkėjimu džiaugsmo skambant varpeliams. Jei jūs išmoksite tinkamai sutikti naujametį, džiaugsmas bus jūsų palydovas.

Būkite palaiminti!

Вам также может понравиться:

Оставьте комментарий


2 комментария

 • vilmara
  09.01.2021 at 21:53

  Labai svarbu žinoti tikrąją švenčių prasmę, suprasti kaip jas teisingai švęsti ir ką jos mums duoda. Ačiū Jums, Aliona, už grąžintas žinias, už šviesą ir džiaugsmą. Tad pirmyn kurti naujų tradicijų ir dainų.

 • algina
  15.01.2021 at 21:21

  Aciu uz zinis duotas butinai naudosimes visada jomis Nuotabu sutikt Naujameti su tokiom tradicijom kur nes istisus metus dziaugsma!